Choć czas pandemii wymaga od dzieci uczęszczających do przedszkola odnalezienia się w nowej rzeczywistości, to nasze przedszkola starają się stworzyć wszystkim swoim podopiecznym przyjazne warunki, miłą i ciepłą atmosferę oraz szereg atrakcji również tym dzieciom, które nadal pozostają w swoich domach. W związku z tym jak co roku w naszych przedszkolach realizujemy cykl wakacyjnych zajęć choć, tym razem także w formie zdalnej, tak aby umilić wszystkim dzieciom ich wakacyjny czas.
„Wakacyjne wtorki” to nasz tegoroczny projekt, w którym mogą brać udział wszystkie dzieci, niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób spędzają swoje wakacje. Co tydzień na FB naszego przedszkola będą pojawiały się propozycje zabaw, prac plastycznych, muzyczno-ruchowych aktywności i różnorodnych doświadczeń powiązanych ze sobą tematycznie.
W tym tygodniu zaprosiliśmy wszystkie dzieci na wyprawę po skarb piratów. Nasza morska przygoda rozpoczęła się od odczytania listu znalezionego w butelce, w którym to kapitan Pstryk zachęcał przedszkolaków do wykonania szeregu zadań niezbędnych do odnalezienia pirackiego skarbu. Następnie nasze panie przedstawiły choreografię oraz akompaniament z pałeczkami do muzyki „Piraci z Karaibów”. Wśród zadań było także doświadczenie z nurkiem umieszczonym w butelce z wodą, karty pracy a także praca przestrzenna „Piracka czapka”.
Zabawa zakończyła się odnalezieniem skrzyni ze skarbem, w której znajdowały się odznaki piratów i piratek, będące niewątpliwie wspaniałą pamiątką z udziału w pirackiej przygodzie.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w naszych wtorkowych wakacyjnych zajęciach, zachęcając do śledzenia naszego profilu na facebooku.
Już we wtorek kolejne niespodzianki