Piórka, dmuchajki , lusterka dały Tygryskom możliwość świetnej zabawy , a przy okazji ćwiczeń logopedycznych, które mają na celu zapobieganiu powstawaniu zaburzeń mowy.
Po co są zajęcia logopedyczne?
Głównym celem zajęć profilaktyki logopedycznej jest stymulowanie mowy w celu prawidłowego porozumiewania się z otoczeniem. Ćwiczenia mają na celu korygować nieprawidłową wymowę w sferze fonetycznej, leksykalnej czy gramatycznej.
Pamiętajmy, że logopeda czuwa nie tylko nad piękną artykulacją dzieci, ale także na wszystkich czynnikach, które mogą zaburzać rozwój komunikowania się. Bierze pod uwagę całościowy rozwój dziecka . Dlatego w najmłodszej grupie w Przedszkolu „Smerfolandia” w braliśmy udział w zabawach logopedycznych, w których z niebywałym entuzjazmem wzięły udział najmłodsze dzieci. Ćwiczenia oddechowe z piórkami i dmuchajkami były świetną zabawą, a lusterka i ćwiczenia artykulatorów mowy sprawiły, że nasze maluchy świetnie bawiły się podczas każdego ćwiczenia. Na zakończenie wspólnie zagraliśmy w grę ”Czego brakuje?”- a przy okazji ćwiczyliśmy wymowę głosi k,g,h