Dzień włoski w Grupie Żabki

IMG 20180219 093312W ramach zajęć dydaktycznych prowadzonych w grupie pięciolatków poznajemy różne kraje europejskie. W tym tygodniu dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia w Lubawie wybrały się w podróż do Włoch.

Zajęcia rozpoczęliśmy od stworzenia wystawy, na której pojawiły się przedmioty i różnorodne przysmaki przyniesione przez dzieci. Następnie wysłuchaliśmy hymnu Włoch oraz poznaliśmy flagę tego kraju.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci poznały wiele pięknych włoskich miast, m.in. Wenecję, Pizę no i oczywiście Rzym oraz zapoznały się z najsłynniejszymi zabytkami tego wspaniałego kraju.
Przedszkolacy dowiedzieli się również jakie auta produkuje się we Włoszech oraz poznali włoskie drużyny piłkarskie.
W dalszej części zajęć uczyliśmy się kilku popularnych słów, tj; buongiorno, ciao, come stai, bene, następnie tańczyliśmy do piosenki pt. „Veo, veo” , utrwalając włoskie zwroty.

Jednak najbardziej fascynująca okazała się wędrówka po włoskich smakach. Okazało się, że wśród naszych pięciolatków nie brakuje miłośników makaronów, serów, pizzy i spaghetti.Ogromną frajdą było wspólne przygotowanie spaghetti, które bardzo szybko zniknęło z naszych talerzy.

To była wspaniała podróż. Ogromną radością jest patrzeć z jakim zainteresowaniem dzieci poznają świat, który ma przed nimi jeszcze wiele nieodkrytych zakątków. 
Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia rozbudzą w naszych przedszkolakach pasję poznawania, tolerancję i chęć zrozumienia różnorodnych kultur.
Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy pomogli przygotować kącik włoski, dzięki któremu mogliśmy uatrakcyjnić nasze zajęcia.Grazie mille!