Zajęcia kulinarne- Żabki

29871668 1720058961382619 2483510787647915143 oZa oknami chyba już na dobre zawitała wiosna, każdego dnia świeci słońce, wszystko budzi się do życia. To doskonały moment by porozmawiać z naszymi przedszkolakami o pierwszych wiosennych warzywach i zapoznać z określeniem „nowalijki”.

Tak właśnie rozpoczęły się zajęcia kulinarne w grupie Żabki. W tym dniu dzieci przyrządzały sałatkę z wiosennych warzyw. Najpierw oglądaliśmy wszystkie przyniesione warzywa, za pomocą wybranych zmysłów porównywaliśmy różnego rodzaju sałaty, cebulki i pomidory. Następnie dokładnie umyliśmy wszystkie warzywa i ręce oraz przygotowaliśmy stanowisko pracy. Oczywiście największą radością było dla dzieci krojenie produktów, okazuje się, że nasze pięciolatki doskonale radzą sobie w kuchni. Na koniec połączyliśmy wszystkie składniki i gotowe.

Pozostało tylko nakrycie do stołu i przygotowanie sztućców, zwracaliśmy uwagę na kulturalne spożywanie posiłku. Wielu z naszych podopiecznych przełamało swoje obawy przed niektórymi warzywami i ze smakiem kosztowało wiosenną sałatkę, która szybko znikała z talerzy.
Pozostało nam tylko życzyć „ Na zdrowie” :)