Zajęcia otwarte w grupie Pszczółki

DSC 6825Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się w podróż do słonecznej Italii.  Była to podróż wyjątkowa, gdyż dzieciom towarzyszyli  ukochani Rodzice i Dziadkowie, których zaprosiliśmy na zajęcia otwarte.

Wspólne zajęcia miały na celu nie tylko poznanie zabytków, najpopularniejszych potraw i miejsc we Włoszech, ale również wzmacnianie więzi rodzinnych oraz budowanie przyjaznej atmosfery. Podczas zajęć Rodzice, Dziadkowie i dzieci mieli możliwość poznać kulturę i zabytki Włoch, jak również obcować z językiem włoskim poprzez zabawy językowe. 

Nie zabrakło również uwielbianych przez „Pszczółki” zabaw ruchowych i piosenek.  Wiele radości, nie tylko dzieciom, ale również przybyłym gościom sprawiła zabawa konstrukcyjna – „Krzywa wieża w Pizie” czy też związywanie kawałków sznurka tak, by powstał najdłuższy makaron spaghetti. Największą atrakcją okazały się zabawy sensoryczne z wykorzystaniem barwionego makaronu – wyszukiwanie ukrytych przedmiotów czy klasyfikowanie makaronu wg koloru.

Wspaniała atmosfera i świetna zabawa, która towarzyszyła spotkaniu to zasługa przybyłych do przedszkola Rodziców i Dziadków naszych przedszkolaków. Dziękujemy za dobry humor, otwartość i zaangażowanie!