Zajęcia sportowe w grupie „Słoneczka”.

 

80095239 2684779751577197 363547962036453376 o  O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.
Tak więc w środowy poranek – 11 grudnia 2019 r. w ramach zajęć przedszkolnych dzieci z grupy „Słoneczka” z Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia” w Lubawie udąły się na salę gimnastyczną w celu uczestnictwa w zajęciach sportowych, zorganizowanych przez wychowawcę. Celem zajęć było kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, rozwijanie koordynacji ruchowej, uczenie zdrowej rywalizacji, zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dzieci.
Dzieci bawiły się wspaniale. Na początku zajęć, jak do zawsze bywa podczas ćwiczeń ruchowych, odbyła się wspólna rozgrzewka. Potem przedszkolaki próbowały swoich sił w różnych ćwiczeniach sportowych, jak i rywalizacjach grupowych, m.in. skok przez przeszkody, czy też bieg slalomem pomiędzy stojącymi pachołkami, jak i również w ćwiczeniach z wykorzystaniem gazety. Dzieci w formie zabawy ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację kończyn dolnych i górnych, koncentrację, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair – play oraz radzenia sobie z porażkami. Wszystkie te umiejętności kształtowane były w formie atrakcyjnej dla dzieci zabawy.
Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości.

{gallery}20192020/sloneczka/ruch{/gallery}