Zajęcia zdalne w Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie.

 

Przez wzgląd na sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, nauczyciele Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie przez cały ten okres dokładają wszelkich starań, aby pomóc rodzicom w rozwoju swoich pociech.
Przez cały miniony tydzień nauczyciele prowadzili zajęcia z dziećmi w sposób zdalny, rozwijając ich wiedzę i umiejętności.
Ponadto w ramach zajęć rytmicznych, bibliotecznych, plastycznych dzieci miały możliwość pogłębić i poszerzyć swoje zainteresowania oraz angażowały się w gry i zabawy edukacyjne . Takie rozwiązanie pozwala maluchom spędzić czas w towarzystwie pani z przedszkola, nawet jeśli słyszą bądź widzą ją tylko na ekranie. W bezpiecznym, domowym otoczeniu dzieci chętnie biorą udział w ćwiczeniach czy pracach plastycznych. Nasze Panie nauczycielki opowiadają najmłodszym bajki, prowadzą zajęcia w języku angielskim oraz dokładnie tłumaczą , jak wykonać zadanie.
Najmłodsze dzieci z grupy „Pszczółki” poznały co to słońce a co księżyc. Ponadto przeniosły się w magiczną podróż po kosmosie, wykonując rakietę oraz ufoludka. Nieco starsze dzieci , z grupy Kangurki, Słoniki i Motylki wielkimi krokami rozpoczęły przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przygotowując stroiki świąteczne oraz wykonując prace plastyczne, jak: zajączki, wianuszki i wazoniki. Dzieci z grupy Jeżyki, przeprowadzały doświadczenie, polegające na oczyszczaniu wody z wykorzystaniem gazy oraz poznały mieszkańców mórz i oceanów. Natomiast dzieci z grup Gwiazdeczki, Słoneczka , Żółwiki, a także Sarenki i Tygryski zapoznały się z pierwszymi oznakami wiosny. Dzięki temu mogły przenieść się w świat roślin, zwierząt i ptaków, wykonując przy tym zabawy matematyczne. Nasze sześciolatki z grup: Delfinki, Kotki i Króliczki, przygotowujące się do nauki w szkole, poznały literki, przenosząc się w świat teatru opery i filharmonii.
Efektem pracy zdalnej w Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” są zdjęcia, a także filmy wideo z pracami dzieci, wysyłane do nauczycieli. Rodzice dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych, każdego dnia chętnie dzielą się z nauczycielami informacjami, o umiejętnościach i wiedzy zdobytej przez swoje pociechy.

Życzmy dalszych sukcesów w nauce.

20192020/pracazdalna/17

{gallery}20192020/pracazdlana/17{/gallery}