„Zimowisko w naszych przedszkolach”.

 

   Trwają ferie zimowe, dlatego dbając o bezpieczeństwo dzieci, zorganizowaliśmy w naszych przedszkolach „Smerfoladnia” i „Bajkoladnia” zimowisko, którego celem było uświadomienie przedszkolakom bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku, ale i nie tylko, gdyż dzieci dowiedziały się również o zagrożeniach, które czyhają na nich w domu podczas nieobecności rodziców, w czasie pobytu na placach zabaw oraz rozmowach z nieznajomymi, czy też przy poruszania się po jezdni.
Nasze zimowiska rozpoczęliśmy od pogadanki, w której udział brały również przedszkolaki wykazując się dużą wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa. Bajka edukacyjna, którą dzieci obejrzały, obrazowo przedstawiła co może się stać jeśli nie zachowamy zasad bezpiecznego zachowania w domu jak i poza nim.
Następnie przedszkolaki miały okazję sprawdzenia swoich sił za pomocą tablicy multimedialnej, w grach edukacyjnych związanych z ruchem drogowym. W kolejnej części naszych zimowisk, nadszedł czas na zabawę. Wspólne zabawy integrujące, zabawy z chustą, jak i również zabawy z balonem, przysporzyły naszym przedszkolakom mnóstwo radości i zachwytu.
Podczas naszego zimowiska nie zabrakło również takich atrakcji jak: kącik plastyczny, w którym dzieci mogły za pomocą różnych technik wykonywać swoje prace, kącik malowania twarzy, jak i foto budka z zimową scenerią.
Mamy nadzieję, że była to dobra lekcja bezpieczeństwa, która na długo pozostanie w pamięci dzieci i, że wszystkie te działania wpłyną na bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu zimą na dworze.

{gallery}20192020/zimowisko{/gallery}