W Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie przedszkolaki celebrują różnorodne święta, uroczystości i szczególne dni. W piątek, 21 maja prawdziwą okazję do świętowania miała grupa „Żółwiki”, gdyż tego dnia dzieci obchodziły Światowy Dzień Żółwia czyli zwierzątka będącego symbolem ich grupy.

Żółwiowy dzień obfitował w wiele aktywności, dzięki którym pięciolatki mogły zapoznać się rożnymi gatunkami żółwi, poznać ich zwyczaje oraz określić różnice i podobieństwa między nimi.  Przedszkolaki dowiedziały się, czym odżywiają się żółwie oraz z czego zbudowane jest ich ciało. Żółwiowe święto było również doskonałą okazją, aby poprzez wspólną zabawę udoskonalić umiejętności matematyczne dzieci z zakresu dodawania i odejmowania. Oprócz wiadomości i ciekawostek nie mogło zabraknąć żółwich zawodów i konkurencji, przez co „Żółwiki” mogły poczuć się jak prawdziwe żółwie i nieść własny domek na grzbiecie. Niewątpliwie największą niespodzianką i atrakcją tego dnia były odwiedziny prawdziwego żółwia. Dzieci z wielką radością powitały swojego gościa. Każde z nich chciało go dotknąć i nakarmić.  Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy się nim opiekować, co podawać mu do jedzenia, jak dbać o jego higienę oraz jak zapewnić mu bezpieczeństwo. Dzięki spotkaniu z prawdziwym żółwiem dzieci uświadomiły sobie, że posiadanie zwierzątka wiąże się z wielką odpowiedzialnością i pracą, której nie można zaniedbać.
Na zakończenie uroczystych obchodów Dnia Żółwia dzieci wykazując się ogromną kreatywnością wykonały własne żółwiki, wykorzystując do tego talerzyki papierowe, farby i folię bąbelkową. Dzień Żółwia okazał się kolejnym dniem, który dostarczył dzieciom niezwykłych wrażeń, wspólnych zabaw i radosnych chwil.

Zobacz więcej:

Urodzinki Antosia

Dzień Pszczoły w naszych Przedszkolach