Grudzień to niezwykle magiczny czas. Zawsze wnosi do naszych przedszkoli ciepłą i rodzinną atmosferę. Dzieci pełne radości i niecierpliwości odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczne nastroje, które udzielają się zapewne wszystkim są doskonałą okazją, aby podczas podejmowanych aktywności przekazać najmłodszym piękne bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje, a także podkreślić rolę więzi rodzinnych oraz pamięci o ludziach starszych, samotnych i potrzebujących.

Przykład płynący z góry to najlepsza nauka, którą mogą otrzymać przedszkolacy, dlatego też przedstawiciele Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie Ewelina Kowalkowska oraz Grzegorz Kowalkowski wraz z wychowankami, jak co roku, podjęli działania, aby wesprzeć osoby starsze i schorowane w okresie świątecznym. W tym celu zerówkowicze z P.N. „Bajkolandia” w Lubawie wykonali bożonarodzeniowe lampiony, które zostały przekazane podopiecznym Zakładu Opieki Długoterminowej pw. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie przez Dyrekcję placówek oraz Pana Dariusz Kawkę i Mateusza Szauera Przedstawicieli Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.

Upominki przygotowane przez dzieci są piękne i niepowtarzalne, gdyż w wykonanie każdego z nich włożyły całe swoje serca, a także nadzieję, że taki drobny upominek wywoła radość i uśmiech na twarzach osób starszych- podkreśla Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie Ewelina Kowalkowska

Siostra Dyrektor Ewa Markowska nie kryła wzruszenia dziękując wszystkim za tę inicjatywę, pamięć i dobre serca- dodaje Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie Grzegorz Kowalkowski.

Przedszkolacy do świątecznych upominków pragną dołożyć również najserdeczniejsze życzenia seniorom, aby magia Świąt Bożego Narodzenia wypełniała ciepłem wszystkie mroźne dni.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Słoniki utrwalają nazwy pór roku

Urodziny Sebastiana