Dzień Bociana Białego to święto obchodzone szczególnie w Polsce, ustanowione w 2003 roku przez  Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura.

Bocian jako jeden z najbardziej lubianych ptaków w Polsce i nieodłączny symbol polskiej wsi swoje święto obchodzi właśnie 31 maja.

Dzieci z Naszych Przedszkoli nie zapomniały o tym szczególnym dniu i w pięknych przebraniach nawiązujących do bocianich barw wraz z wychowawczyniami zrealizowały wiele zabaw tematycznych, prac plastycznych i ruchowych, poznały wygląd bociana, jego zwyczaje pokarmowe, sposób budowania gniazd. Prace plastyczne, tak bardzo różnorodne, pokazały jak w ciekawy sposób można pokazać sylwetkę tego pięknego ptaka. Uświadomiły również, że o bociana białego należy szczególnie dbać. Ponieważ bocian biały jest w Polsce gatunkiem chronionym należy mu się nasza uwaga i pomoc. Dzieci wiedzą już, że nie należy tych ptaków straszyć ani niszczyć ich gniazd.  Dzięki dzisiejszemu świętu nasi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o pięknym  i charakterystycznym ptaku jakim jest bocian biały.

Zobacz więcej:

Skąd bierze się wiatr?

„Jak dorosnę to zostanę…”