Edukacja zdalna w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie.

 

 

Bez nazwy 1 Trwa rekrutacja do przedszkoli. W przedszkolach niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia czekamy na nowych podopiecznych. Zajęcia w naszych placówkach, mimo epidemii, trwają – odbywają się teraz w formie zdalnej. Przygotowujemy się również do wznowienia zajęć stacjonarnych i szykujemy niespodzianki dla dzieci!

Z początkiem roku w całej Polsce rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli. Jak to wygląda w Państwa/Waszych placówkach?

W Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie dzieci przyjmowane są przez cały rok. Jeśli chodzi o rekrutację do przedszkoli 2020/2021, to już w styczniu br. ilość zapisanych dzieci na nowy rok szkolny była tak duża, że postanowiliśmy dostosować nasz budynek do tego faktu, a co za tym idzie powstają nowe sale dydaktyczne – mówi Grzegorz Kowalkowski (Dyrektor P.N.”Smerfolandia”)

Jak teraz w takim razie Rodzic mógłby zapisać dziecko do jedynych w mieście Lubawa niepublicznych przedszkoli?

Obecna sytuacja sprawia, że zapisy dzieci do przedszkoli niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia odbywają się drogą elektroniczną. Nie jest to żadnym utrudnieniem dla zainteresowanych Rodziców. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego (tel. 698-613-940) – dodaje Ewelina Kowalkowska. (Dyrektor P.N.”Bajkolandia”)

Co sprawia, że obecnie jest tak duże zainteresowania waszymi Przedszkolami?

Na lokalnym rynku słowa „Smerfolandia” i „Bajkolandia” kojarzą się Rodzicom z opieką i edukacją przedszkolną świadczoną na najwyższym poziomie, zarówno pod względem opiekuńczym-wychowawczym jak i przede wszystkim dydaktycznym. (-mówi Ewelina Kowalkowska)

Zawsze powtarzamy, że sercem naszego przedszkola oraz sekretem sukcesu, jest nasza cudowna kadra – zarówno pedagodzy jak i pracownicy niepedagogiczni oraz sposób w jaki przekazują oni wiedzę najmłodszym.

Dodatkowo też szeroki wachlarz zajęć sprawia, że cieszymy się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków i Rodziców (-mówi Grzegorz Kowalkowski)

Jak wygląda Wasza praca w dobie panującej pandemii?

Mimo pandemii koronawirusa w naszych przedszkolach niepublicznych realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w systemie zdalnym. Edukacja on-line to coś nowego dla tak małych dzieci, ale przecież będą one żyły w świecie, który w coraz większym stopniu wykorzystuje nowe technologie. Codzienne zajęcia dla naszych podopiecznych z wykorzystaniem platform, komunikatorów i innych możliwości sprawia, że dzieci nie mogą doczekać się kolejnego dnia nauki i spotkań ze swoimi nauczycielami. (-mówi Ewelina Kowalkowska)

Czy to prawda, że prowadzicie webinary?

Tak, jak najbardziej możemy polecić taką formę wzbogacenia nauczania zdalnego innym placówkom. Taka forma spotkań jest bardzo atrakcyjna dla przedszkolaków już od najmłodszych lat. Zajęcia prowadzone przez internet wywołują ogromną radość u dzieci, gdy mogą wirtualnie odwiedzić przedszkole i uczestniczyć „tu i teraz” w zajęciach dydaktycznych ze swoim nauczycielem. Dzieci cieszą się, że mogą spotkać się ze swoim nauczycielem. Daje to też ogromną satysfakcję nauczycielom (-dodaje Ewelina Kowalkowska)

Jakie zalety Waszym zdaniem daje edukacja przedszkolaków w tej formie?

Zawsze podkreślam, że trzeba słuchać co mówią Rodzice i gdy sygnalizowali Oni, że dzieci bardzo tęsknią, bez wahania wprowadziliśmy tę formę nauczania w naszych placówkach przedszkolnych. Jest to duże wyzwanie dla naszych nauczycieli, ale radość dzieci, gdy mogą widzieć swoją Panią, brać udział w zajęciach – daje tę pewność, że dziecko jest najważniejsze, a to jest myśl przewodnia naszego przedszkola! (- mówi Grzegorz Kowalkowski)

Co zaproponujecie waszym przedszkolakom po powrocie do systemu stacjonarnego?

Proszę mi uwierzyć, że nie możemy się doczekać kiedy to nastąpi i otworzymy wreszcie drzwi naszego przedszkola. Na naszych milusińskich czeka wielka niespodzianka – powstał wielki plac zabaw (160 metrów) oraz salka urodzinowa dla dzieci, w której nasi najmłodsi będą mogli obchodzić swoje magiczne urodzinki. Każdego dnia bardzo intensywnie nad tym pracujemy. To jest inny rodzaj zaangażowania, bo mimo iż pracy jest bardzo dużo, to proszę uwierzyć – gdy się widzi radość dzieci – motywacja jest jeszcze większa! (-mówi Grzegorz Kowalkowski)

Należy również podkreślić, że od września br. rusza kolejny projekt unijny, który da nam możliwość wprowadzenia m.in. nowych, ciekawych zajęć dla najmłodszych oraz stworzy szanse wszechstronnego rozwoju z wykorzystaniem kolejnego magicznego placu wewnętrznego (-dodaje Grzegorz Kowalkowski)

Widząc i słysząc ten entuzjazm w waszym głosie- można stwierdzić, że praca jest Waszą pasją i dzięki niej się spełniacie?

Tak, jak najbardziej. Dzieci to nasza siła, dzięki ich uśmiechom mamy jeszcze więcej szalonych pomysłów ?. Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do naszego grona. Przed Wami cudowna podróż poprzez etap edukacji przedszkolnej właśnie z nami.

Rozmawiali:

Ewelina Kowalkowska -Organ Prowadzący oraz Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie

Grzegorz Kowalkowski- Organ Prowadzący oraz Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie

Drogi Rodzicu, jeśli chcesz aby Twoje dziecko uczyło się i doświadczało przez zabawę?

Już teraz zapisz je do Nas!

Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie
ul. Rzepnikowskiego 26 14-260 Lubawa
tel. 698-613-940
strona internetowa: smerfolandia.net.pl
adres e-mail: smerfolandia.kontakt@wp.pl