Listopad jest bez wątpienia miesiącem, w którym na przedszkolnych korytarzach podziwiać można najwięcej patriotycznych prac wykonanych przez dzieci. Aż trudno uwierzyć na ile kreatywnych sposobów można przedstawić barwy narodowe i symbole naszego kraju. Przez cały tydzień na zajęciach dydaktycznych we wszystkich grupach wiekowych dominuje tematyka związana ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada.

Wychowanie w duchu patriotycznym jest jednym z bardzo istotnych zadań edukacji, którego realizację ułatwia nam atmosfera świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kadra pedagogiczna dokłada wszelkich starań, aby wśród przedszkolaków nie było dzieci nieznających polskiego hymnu, barw narodowych oraz godła. Jesteśmy przekonani, że mali patrioci potrafią rozpoznać swój kraj na mapie, wymienić jego cechy charakterystyczne i opowiedzieć o najpiękniejszych miejscach, które warto w Polsce zobaczyć.

Po raz kolejny Przedszkola Niepubliczne ,,Smerfolandia” i ,,Bajkolandia” przystąpiły do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”, aby włączyć się we wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Punktualnie o 11:11 dzieci ze wszystkich grup w swoich salach uroczyście odśpiewały ,,Mazurka Dąbrowskiego” zachowując przy tym godną postawę i niespotykaną na co dzień u dzieci powagę.

ZOBACZ WIĘCEJ:

„Płynie Wisła, płynie…” – zajęcia w grupie „Kotki” i „Pszczółki”

„Dzień zdrowego śniadania” w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie