Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko budzi się do życia, wokół jest coraz bardziej zielono i słonecznie. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie co roku uroczyście witają wiosnę.  Tak było też i w tym razem, choć przywitaliśmy ją już w piątek ponieważ tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny przypada w niedzielę.

Oczywiście przygotowania do Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to dzieci na zajęciach zapoznawały się z oznakami wiosny, uczyły się piosenek o tematyce wiosennej, czy też  tworzyły wiosenne ozdoby w swoich salach. Gdy wreszcie nadszedł ten oczekiwany moment witania wiosny, przedszkolacy byli gotowi do świętowania.

Wszystkie przedszkolaki obchodziły ten wyjątkowy dzień w swoich grupach, ale wspólnym elementem były niewątpliwie wiosenne kolory w ubiorach naszych podopiecznych. Poza tym nie zabrakło tego dnia licznych konkursów, quizów, zadań od Pani Wiosny, a także pięknych wiosennych prac plastycznych oraz zabaw tanecznych.

Liczymy na to że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości już u nas na dobre.

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne "Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej:

Światowy Dzień Recyklingu – Jeżyki i Gwiazdeczki

Międzynarodowy Dzień Słońca – grupa Kotki