PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS W GRUPIE MOTYLKI.

 

sdfdss    Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej ekscytującym jest jednak okres przedświąteczny .
W Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” przygotowania do świąt to magiczny czas. Dzieci z grupy Motylki przez cały tydzień z przyjemnością uczestniczyły w przygotowaniu świątecznych ozdób. Własnoręcznie wykonywały papierowe bombki, stroiki bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne. Ponadto zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi i związanymi z tym świętem obyczajami panującymi w Polsce. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że Wigilia to szczególny dzień, w którym wraz z pojawiającą się pierwszą gwiazdką na niebie, w domach cała rodzina wspólnie zasiada do uroczystej kolacji, podczas której śpiewa się kolędy i pastorałki. Następnie z niecierpliwością czeka się na przyjcie św. Mikołaja, który wręczy prezenty pod choinkę. W zabawach tematycznych, dzieci nauczyły się, jak należy przygotować stół do wigilijnej kolacji oraz jakie tradycyjne dania obowiązują podczas kolacji. Przez cały tydzień dzieci uczyły się kolęd i pastorałek oraz wierszy związanych ze świętami.
Miniony tydzień był niezwykłym czasem dla dzieci z grupy Motylki, wypełnionym radością, uśmiechem i magią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

{gallery}20192020/motylki/swieta{/gallery}