Dzień dobry !

Tematem dzisiejszych zajęć jest Dzień Wiosny.

Dokładny opis znajduję się poniżej. Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia. Powodzenia!

Realizacja szczególnego dnia w Grupie Kangurki – 27.03.2020r

Temat: Dzień Wiosny

  1. „List od Pana Bociana” – w dodatkowym pliku został umieszczony film z odczytaniem listu od pana bociana, proszę o odsłuchanie go razem z dzieckiem. Proszę porozmawiać z dzieckiem o pierwszym dniu wiosny, kiedy jest?, jakie są zwiastuny wiosny oraz czy widzieli już pierwsze oznaki wiosny. Można opowiedzieć o rytuałach panujących z nadejściem pierwszego dnia wiosny. ( Topienie marzanny, wesołe okrzyki, przemarsze w kolorowych ubraniach bądź innych akcentach związanych z wiosną).
  2. „ Zabawa pani Wiosny” – Zabawa w zielone. Rodzic zadaje dziecku pytanie a dzieci odpowiadają oraz pokazują wymieniony przez rodzica kolor na swoim ubranku bądź w wybranym miejscu w którym przebywa.

Rodzic: Grasz w zielone?

Dziecko: gram

Rodzic: Masz zielone?

Dziecko: mam.

Zabawę powtarzamy kilka razy zmieniając kolory.

  1. „Odgłosy Wiosny” – Zabawa z wykorzystaniem gazet. Przed rozpoczęciem zabawy dzieci otrzymują jedna stronę szarej gazety. Następnie ściągają buty oraz skarpetki i staja w dowolnym miejscu. Wraz z rozpoczęciem recytacji przez rodzica dzieci wykonują opisane czynności:
  • Śnieg topnieje: ciur, ciur, ciur – dziecko ugniatają gazetę palcami od stóp.
  • Kra lodowa: szur, szur, szur – mocno szura stopami po gazecie.
  • A w środku błoto: ciapu, ciapu, ciapu – dziecko stąpa całymi stopami po gazecie.

Zabawę powtarzamy przynajmniej 2 razy.

  1. Zagadki wiosenne – Rodzic odczytuje dziecku przygotowane zagadki dotyczące wiosny. Za odgadnięcie zagadki, dziecko zostaje nagrodzone gromkimi brawami.
  1. „Wiosenny kwiatek” – dzisiaj również wykonamy kwiatka, aby zachęcić wiosnę do przybycia, a żywe kwiatki do pojawienia się w naszych ogródkach. Instrukcja do wykonania kwiatka umieszczona jest na poniższych zdjęciach.

Potrzebujemy: waciki kosmetyczne, klej, nożyczki, mazak, kartkę i bibułę w kolorze zielonym (będziemy robić z niej małe kuleczki, jeżeli nie mają Państwo bibuły można wykorzystać w tym celu zielone kartki lub skrawki gazety w takim kolorze)

bhgggg 

Drodzy rodzice! Jeśli wybieracie się na zakupy podczas weekendu proszę przy okazji (absolutnie nie specjalnie!) zakupić nasionka dowolnych kwiatków (np. aksamitek). Oczywiście jeśli mają państwo nasionka innej roślinki jak najbardziej będzie można je wykorzystać. Proszę o nie wychodzenie do sklepu specjalnie po nasionka J.