Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z  Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie zostały zaproszone do wzięcia udziału w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy do Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie.

Podczas spotkania dzieci uczyły się jak zadbać o własne bezpieczeństwo i właściwie reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Utrwalały numery alarmowe. Otrzymały telefony- kartonowe składanki i za ich pomocą ćwiczyły jak prawidłowo należy wzywać pomoc. „Pszczółki” miały możliwość nauki sprawdzania przytomności osoby poszkodowanej i układania jej w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonując ćwiczenia praktyczne. Dzieci utrwalały sobie jak należy prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, używały do tego fantomu Little Ann.

Ważnym elementem nauki udzielania pierwszej pomocy jest także umiejętność korzystania z apteczki pierwszej pomocy i zawartych w niej materiałów opatrunkowych.

Na zakończenie zajęć „Pszczółki” wysłuchały piosenki „ Znam numery alarmowe” i obejrzały do niej teledysk, a także kolorowały ilustracje związane z tematyką spotkania.

 

Bardzo dziękujemy Pani mgr Agnieszce Kaczyńskiej za doskonale przygotowane i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.