Projekt „Pies”

 DSC0258Przez cały miniony tydzień dzieci z grupy „Kotki” realizowały projekt edukacyjny pt: „ Pies”.Już pierwszego dnia zabrały się z energią do pracy i ustaliły co wiedzą o psach. Razem z nauczycielką wszystkie wiadomości skrupulatnie zapisały.

Kolejnym etapem było ustalenie czego chciałyby się dowiedzieć o pieskach i kto nam może nowych wiadomości udzielić. Wspólną decyzją wybraliśmy się na dwie piesze wycieczki. Pierwsza z nich do sklepu zoologicznego „Sumik” pana Patryka Zaborowskiego, gdzie poznaliśmy rodzaje pokarmów dla psów, smakołyki, zabawki a nawet ubranka.  

Drugą wycieczkę odbyliśmy do Gabinetu Weterynaryjnego M. Banacki, M. Szymański, gdzie poznaliśmy radości i trudy pracy weterynarza, poznaliśmy rasy psów, dowiedzieliśmy się jak liczyć lata zwierząt i jak dbać o ich zdrowie i kondycję. 

Zdobytą wiedzę uzupełnialiśmy prezentacjami multimedialnymi, filmami edukacyjnymi, czasopismami o pieskach i książkami tematycznymi. Wykonaliśmy też tematyczne prace plastyczne min. malowanie palami, lepienie z plasteliny, kolaż ze zdjęć oraz wspólnie uszyliśmy maskotkę pieska, któremu nadaliśmy na imię Saba. Wiedzę podsumowaliśmy quizem. 

Ten tydzień był dla nas pełnym wyzwań czasem, aktywnym poszukiwaniem wiedzy i radością ze wspólnej twórczej pracy.