Dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie obchodziły Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu uświadomienie naszym przedszkolakom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz  roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); badawczych oraz plastycznych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Co pływa, a co tonie? Nasi podopieczni poznali również trzy stany skupienia wody, a także rodzaje wód, np mineralne (gazowane niegazowane, smakowe), woda destylowana, woda utleniona.

Dzieci obejrzały też bajkę pt. „Przygody kropli wody”  (reż. Józef Ćwiertnia) dzięki której poznały obieg wody w przyrodzie. Nie obyło się również bez degustacji wybranej wody mineralnej, a na koniec powstały prace plastyczne, czyli malowanie farbami techniką „mokre w mokrym”

Z pewnością  wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia, dlatego tak ważne jest nawadnianie swego organizmu, ale też dbanie o zasoby wód w przyrodzie, by nigdy jej nie zabrakło.

Zobacz więcej:

Urodzinki Małgosi – grupa Motylki

„Kotki” przygotowują się do Świąt Wielkanocnych