Warsztaty krawieckie w grupie Kangurki

23798499 1560013094078208 1713122423 o

 

Dzisiejsze zajęcia wyglądały trochę inaczej niż zwykle ponieważ  pani Żaneta przyniosła  ze sobą maszynę do szycia i postanowiła przybliżyć dzieciom tajniki krawiectwa.  Na samym początku omówiliśmy wygląd i zastosowanie maszyny do szycia. Największą atrakcją zajęć było to, że Kangurki mogły uczestniczyć w procesie powstawania maskotki-kotka. 

Z uwagą przyglądały się jak powstaje zabawka do przytulania, każdy  mógł dołożyć  troszeczkę własnego wkładu.  Na początku odrysowywaliśmy szablon kotka na materiale po czym przymocowaliśmy obie strony materiału szpileczkami. Później pani zszyła je na maszynie, i przewróciła na prawą stronę. 

Kolejną czynność dzieci wykonały samodzielnie, a mianowicie wypełniły kotka watą. Następnie pani doszyła oczy i nos ręcznie, uśmiech  powstał przy  pomocy markera. Wspólnie wymyślaliśmy imię dla naszej maskotki. Po wielu propozycjach zadecydowano, że wszystkim podoba się imię Jagoda   Przedszkolaki cieszyły się, że mogły poznać ciekawe hobby i może  już mamy wśród dziewczynek przyszłe krawcowe.