Tłusty czwartek

DSC 0489

 8 lutego, w tłusty czwartek, dzieci z Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie już od samego rana oczekiwały na przepyszne pączki. Zanim spróbowały tych słodkości czekała na nich wielka podróż do niespodzianek. Ten wyjątkowy dzień zaczęliśmy od oglądania filmu, z którego dowiedzieliśmy się, jak powstają pączki. 

Po filmie udaliśmy się w dalszą podróż. Na naszych przedszkolaków czekały słodkie zadania. Za pomocą zmysłu smaku rozpoznawali różnego rodzaju nadzienie w pączkach. Mogłoby się wydawać, że wiele trudności sprawia zjadanie chruścika bez pomocy rąk. Jednak okazało się, że dla naszych przedszkolaków to nie żaden problem. Największą niespodzianką był teatrzyk pt. „Pączki i faworki u babci Honorki” przygotowany przez nasze wspaniałe i kreatywne panie. 

Przedstawienie wzbudziło wielkie zainteresowanie, a śmiechom nie było końca. Nasi milusińscy chętnie brali udział w muzycznych zabawach, przy których doskonale się bawili. Ostatnią atrakcją, jaka czekała na naszych kochanych przedszkolaków była fotobudka pana Pączka „kucharza”, w której mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie. Gdy nadeszła pora z wielką ochotą zajadaliśmy pączki z dżemem. Łasuchy prosiły o dokładkę.