Mikołajki w naszych Przedszkolach

 DSC0537 DSC0704

 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.

Dnia 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszych Przedszkoli, gdzie od samego rana czekały na Niego grzeczne przedszkolaki. Wizyta św. Mikołaja to zawsze jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku, dlatego każda grupa wcześniej przygotowała jakąś niespodziankę na przybycie upragnionego gościa.  

Dzieci udały się na salę sportową, by tam przywitać Świętego Mikołaja. Nadsłuchując dźwięku dzwoneczków niecierpliwie na Niego czekały. Ich dźwięk było słychać już z daleka i to był znak, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka nasz Gość przywiózł ze sobą również dużo uśmiechu i radości. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. 

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał podarunki. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, wyrecytowanymi wierszykami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja i Jego renifery. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja przebiegła  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.