Dzień Chłopaka 

DSC 3531W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W naszych przedszkolach już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka.

W tym wyjątkowym dniu każda grupa, a w szczególności dziewczynki, przygotowały wiele atrakcji dla swoich kolegów, a wśród nich m. in.: konkurs wiedzy o znanych piłkarzach, rzucanie kolorowymi kulkami do celu, slalom z piłeczką na łyżce, zabawa „znikające krzesełka” czy „smoczy korowód”. Nie lada wyzwaniem okazał się „eliksir uśmiechu”, do skosztowania którego wraz z chłopcami przystąpił także Pan Dyrektor.

Tego dnia z każdej sali dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe „Sto lat”. Z tej okazji został również zorganizowany mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy chłopcami z grup cztero- i pięciolatków, którym wiernie kibicowały dziewczynki wraz z wychowawczyniami.  

Na zakończenie, dziewczynki złożyły naszym małym dżentelmenom życzenia, wręczyły dyplomy oraz legitymacje dla „Super Chłopaka”, kolorowe krawaty i przepiękne korony. Nie zabrakło także drobnych upominków, i oczywiście mnóstwa życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a dzieci z uśmiechem na twarzy wracały do domów.