Dzień dinozaura w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia”

 

87887773 2851705744884596 5990695924345602048 oDzień dinozaura w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie.
W środę 26.02.2020r w naszych przedszkolach odbył się dzień otwarty poświęcony prehistorycznym gadom, które żyły miliony lat temu- czyli Dinozaurom. Nasza sala sportowa zamieniła się w prehistoryczną krainę z wulkanem, dinozaurami i mnóstwem zieleni, która królowała w tamtych czasach. Dzień ten rozpoczął się zabawami ruchowymi oraz projekcją filmu edukacyjnego, który przybliżył tematykę tego święta. Dzięki niemu nasi podopieczni dowiedzieli się o różnych gatunkach dinozaurów oraz o ich sposobach odżywania się. Tego dnia na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji: między innymi Dino- puzzle, foto-budka, opaski z dinozaurami, maski, mega kolorowanki z sylwetami tych ogromnych gadów. Dzieci ze starszych grup miały możliwość wcielić się w rolę małych archeologów i wykleić szkielety dinozaurów przy pomocy papierowych rolek. Nie zabrakło też konkurencji smakowej polegającej na jak najszybszym wypiciu zielonego „dinosoku”. Zwieńczeniem tego dnia było wykonanie dino-skamieliny , którą dzieci zabrały do domu.

Dzięki takim dniom w naszych przedszkolach dzieci zyskują mnóstwo wiedzy na tematy, które je fascynują. Staramy się w jak najbardziej atrakcyjny sposób przedstawiać dzieciom tematy, które są dla nich ważne i które je interesują. Dlatego mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie dzieci do szkoły, rozwijanie zainteresowań, a przede wszystkim uśmiech na twarzy naszych pociech, staramy się rozwijać i umożliwiać wszechstronny rozwój najmłodszym. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ostatnie wolne miejsca w naszych Przedszkolach na rok 2020/2021.

 {gallery}20192020/dziendinozaura{/gallery}