Kolory wiosny – Kangurki

 

  1. Samochody” – zabawa muzyczna, do posta załączona jest piosenka „Samochody”, piosenka składa się z dwóch części. Podczas szybkiej dziecko porusza się szybko na paluszkach do przodu, a podczas wolnej dziecko porusza się do tyłu wolno jak żółw.

  2. Kolorowy ogródek” – proszę powtórzyć z dzieckiem wcześniej poznawaną budowę kwiatka cebulkowego na podstawie poniższej ilustracji. Następnie proszę omówić etapy rozwoju kwiatka z cebuli.

530

 

531

 

532

Jeżeli mają Państwo cebulki kwiatowe, to zachęcamy do zasadzenia ich razem z dzieckiem .

Proszę podkreślić jakie elementy są potrzebne aby kwiaty mogły rosnąć: dobra ziemia (nie piasek), woda i słońce. A dzięki wodzie i słońcu może istnieć coś jeszcze – to tęcza, która jest wielka, ma wiele kolorów i pojawia się na niebie kiedy po deszczu zza chmur wyjdzie słońce.

  1. Woda i słońce” – Malowanie tęczy za pomocą gąbki. Kolejność kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy. Można samodzielnie stworzyć tęczę lub skorzystać z poniższych konturów.

  1. Taniec kwiatów” – zabawa taneczna. Zabawa odbywa się przy utworze „Opowieść zielonego lasu” (utwór załączony jest do posta). Dziecko trzyma w ręku apaszkę lub chusteczkę. Na początku podczas szybkiej części dziecko przeskakuje na nogi na nogę wymachując chusteczką. Następnie gdy muzyka zwalnia dziecko zatrzymuje się, zgniata chusteczkę ukrywając ją w dłoniach (chusteczka to pączek kwiatka, który pomału się otwiera. Podczas szybszej części znowu podskakujemy.

533

  1. Pszczółki” – zabawa ruchowa. Rozkładamy na podłodze trzy kartki w różnych kolorach. W tym samym pomieszczeniu wyznaczamy też ul. Dziecko chowa się do ula i udaje pszczółkę (układa rączki w skrzydełka). Na hasło „pszczółki z ula!” dziecko wylatuje i biega między kartkami, na hasło „pszczółki na kwiatki”, dziecko wybiera jedną z kartek i staje na niej, na hasło „pszczółki do ula”, dziecko wraca do wyznaczonego miejsca. Zabawę powtarzamy kilka razy podając hasła w różnej kolejności, za każdym razem dziecko ma wybrać inny kwiatek.