window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-180646428-1');

Aktualności

Aktualności2022-07-21T10:54:25+02:00

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca przedszkolacy z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” śpiewem i dobrym humorem przepędzili zimę i przywitali wiosnę. Do tego dnia przygotowywali się już wcześniej dekorując swoje sale. Pierwszy Dzień Wiosny to doskonała okazja do świętowania oraz dobrej zabawy.

Rytmiczne zabawy

Rytmika to jedne z ulubionych zajęć przedszkolaków. Dziś, jak co tydzień, dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” wzięły udział w zabawach ruchowych ze śpiewem. Podczas zajęć wykorzystane zostały instrumenty (bum bum rurki), dzięki którym przedszkolacy mieli możliwość samodzielnego odtworzenia usłyszanych rytmów.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień i ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych małych. W Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie 8 marca od rana można było zauważyć na korytarzach przedszkolnych małych gentelmenów, odświętnie ubranych podążających do swoich grup by tam koleżankom i swoim paniom wręczyć dowody sympatii.

Jak się ubierać?

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci z grupy „Lwiątka”, rozmawiały jak należy ubierać się, w zależności od pogody i określonej pory roku. Poznały różne zjawiska atmosferyczne, wskazały, które z nich są najgroźniejsze. Wspólnie z nauczycielem dokonywały klasyfikacji ubrań, zgodnie ze wskazaną porą roku.

Europejski Dzień Logopedy

6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy! Z tej okazji, przedszkolacy z Przedszkola Niepublicznego "Smerfolandia" w Lubawie świętowali dzień na całego! Idąc myślą "nauka poprzez zabawę", podczas naszych, dzisiejszych działań profilaktycznych, zabawy było mnóstwo!

Dzień Dentysty

Chcąc wzbogacić wiedzę dotyczącą higieny jamy ustanej w P. N. Smerfolandia postanowiliśmy świętować „Dzień Dentysty”. Dzięki prezentacji multimedialnej Kangurki dowiedziały się, na czym polega praca stomatologa i jak wygląda jego gabinet. Podczas zajęć dzieci utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki i etapów prawidłowego mycia zębów.

Jak dbać o zdrowie?

Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki z grupy ,,Dinusie” oraz ,,Lwiątka” dowiedziały się, jakie korzyści płyną z uprawiania sportu, poznały i nazywały akcesoria używane w różnych dyscyplinach sportowych, a także wypowiadały się na temat treści wysłuchanego wiersza.

Bal ”Szalonych fryzur”

21 luty 2023 roku w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” był dniem niesamowitym… nasi przedszkolacy zostali zaproszeni na niezwykły bal- „był to „Bal szalonych fryzur”. Na dzieci czekała wspaniale przystrojona sala, kolorowe dekoracje, a cudowny nastrój dopełnił Pan Krzysiu, który umilał nam czas wspaniałą muzyką.

„Dzień Języka Ojczystego”

20.02 dzieci z grupy „Lwiątka” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” obchodziły dzień języka ojczystego. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat języka. Przedszkolacy odpowiadali na pytania jakim językiem posługujemy sią na co dzień oraz czy znamy inne języki. Dowiedziały się też, że można rozmawiać za pomocą gestów.

Zapisz swojego malucha już dzisiaj!

Przejdź do góry