„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem jest to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, którą zagwarantowały im panie z przedszkola jak i niezastąpiony pan Krzysiu, który zadbał o muzykę i świetną taneczną zabawę. Na przedszkolnej sali pojawiły się najróżniejsze bajkowe postacie, za które przebrały się nasze przedszkolaki. Z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego przedszkolaka, dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechom nie było końca. Wesoły gwar szczęśliwych dzieci roznosił się po wszystkich zakątkach przedszkola.
Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!