21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła, mimo styczniowego mrozu.
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. To oni kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. Kiedy odbierają wnuki z przedszkola dostrzec można silne więzi łączące oba pokolenia.
17 i 18 stycznia 2024 r. w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie odbyły się uroczyste spotkania z Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Wicedyrektor przedszkola, pan Grzegorz Kowalkowski, oraz wychowawcy ciepłymi słowami powitali szanownych gości oraz złożyli im serdeczne życzenia. Przedszkolacy zaprezentowali przygotowane programy artystyczne, recytowali wiersze, śpiewali wzruszające piosenki oraz przedstawiali układy taneczne. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków, którzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami dziękowali za występy i przepiękne upominki. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.
Szczęśliwe i dumne twarze Babć i Dziadków oraz radość dzieci dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z najbliższymi.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień.