Książki od zawsze są nośnikiem wiedzy, pomagają nazywać i rozumieć emocje. Jednakże potrzeba kontaktu dziecka z literaturą nie powstaje spontanicznie, inicjatywę taką musi wzbudzić rodzic oraz nauczyciel w procesie wychowania.
W myśl rozbudzenia w dzieciach zainteresowań czytelniczych dzieci z grupy Pszczółki przystąpiły do projektu edukacyjnego pt. „Dorośli czytają – Pszczółki słuchają”, w ramach którego systematycznie w każdy poniedziałek przedszkolacy udawali się do czytelni gdzie oglądały oraz czytały książki z przedszkolnych zasobów. Na czytelnicze spotkania przybywali wyjątkowi goście – rodzice. To dzięki nim czas spędzony w przedszkolnej biblioteczce był wyjątkowy. Przedszkolacy z zaciekawieniem słuchali czytanych bajek, a następnie opowiadały losy bohaterów literackich.
Udział w takiej akcji z pewnością spodobał się naszym podopiecznym, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę , rozwinęły wyobraźnię , poznały wiele wartościowych książek, a przy okazji spędziły czas ze swoimi najukochańszymi rodzicami.
Z całego serca dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy włączyli się w grupową akcję czytelniczą.