Już po raz trzeci 9 pażdziernika 2023 roku w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie miały miejsce warsztaty z udziałem dzieci – na które zaproszeni zostali Seniorzy. Frekwencja Seniorów pokazała jak bardzo potrzebna była inicjatywa tych spotkań, podczas których dziadkowie z wnukami mogą wspólnie spędzać czas, przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie. To właśnie dzięki takim spotkaniom słyszymy jak ważna jest obecność Seniorów w placówce przedszkolnej. Babcie i dziadkowie powtarzali, że te zajęcia pozwalają im sięgnąć swoich wspomnień z dzieciństwa i móc „poczuć się jak dzieci”. Po raz kolejny na warsztatach towarzyszyła nam Pani Bogusława Orzechowska- Senator RP. Dzisiejsze warsztaty pod hasłem: ”Łączymy pokolenia” spowodowały, że w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie również gościliśmy Pana wicewojewodę warmińsko-mazurskiego- Piotra Opaczewskiego, Sz.P. Teresę Wilk, Sz.P. Janusza Hajdukowskiego z Elbląga oraz Radnego Miasta Lubawa – Pana Dariusza Kawkę. Wszyscy obecni na warsztatach przystąpili do wykonywania dwóch prac: lalki z wykorzystaniem szyszek, wełny i innych materiałów oraz obrazu jesiennego wykorzystującego dary jesieni. Cykl spotkań pod hasłem „Łączymy pokolenia” zostało stworzone przez Dyrektor Przedszkola – Ewelinę Kowalkowską celem pielęgnowania więzi rodzinnych, gdyż to właśnie Babcia i Dziadek dają największą miłość swoim wnukom. Warsztaty te swoją popularnością przyciągnęły w dniu dzisiejszym do Przedszkola „Bajkolandia” w Lubawie media – telewizję i radio, które nagrywały dzisiejsze niezapomniane dla wszystkich zajęcia celem promowania tego typu spotkań w innych placówkach edukacyjnych.
Korzystając z okazji- Ewelina Kowalkowska podziękowała obecnej na sali Sz. P. Senator RP- Bogusławie Orzechowskiej oraz Sz.P. Teresie Wilk za wsparcie w zakresie pozytywnego wydania decyzji przez Kuratora Oświaty w sprawie założenia Przedszkola Publicznego „Bajkolandia” w Lubawie. Mając pozytywną opinię Kuratora Oświaty w Olsztynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Iławie czekamy na pozytywną decyzję Burmistrza Miasta Lubawa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za dzisiejsze spotkanie , poprowadzone przez Panie Emilię Kozicką i Katarzynę Wiergowską i już planujemy kolejne w grudniu 2023 roku.